BENDIKS Rzeszów - Profesjonalny serwis alternatorów i rozruszników
Strona główna
/
Naprawa wyciągarek

Naprawa wyciągarek

Wyciągarki samochodowe to urządzenia, które powinny być wyposażeniem każdego samochodu terenowego. Nigdy nie wiadomo, czy nie zajdzie potrzeba, aby wyciągnąć samochód z błota czy zaspy śnieżnej. Obecnie można spotkać kilka rodzajów wyciągarek:

 • ręczne,
 • mechaniczne,
 • hydrauliczne,
 • elektryczne.
 •  

  Wyciągarki różnią się również ciężarem oraz parametrami technicznymi. Najpopularniejsze są wyciągarki ręczne, ponieważ są niewielkie i proste w obsłudze. Nie posiadają one jednak własnego napędu i wymagają do działania pracy ludzkich mięśni. Wyciągarki elektroniczne, które posiadają własny silnik są zasilane przy pomocy akumulatorów i mogą prawować także wtedy, gdy pojazd jest niesprawny.

  Podstawową właściwością każdej wyciągarki jest uciąg. Określa on siłę, z jaką urządzenie jest w stanie wyciągnąć pojazd. Uciąg wyciągarki powinien być zatem dopasowany do masy posiadanego modelu samochodu. Drugą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest moc. W przypadku małych i lekkich aut nie są potrzebne wyciągarki o dużej mocy. Będą one jednak przydatne w przypadku dużych i masywnych pojazdów.

  Duże znaczenie ma również długość i rodzaj liny. Można wyróżnić tutaj wyciągarki z linami stalowymi, które są ciężkie, jednak bardzo solidne. Syntetyczne liny są mniej wytrzymałe, ale za to lżejsze. O wyborze wyciągarki decyduje również jej przeznaczenie. Na rynku obecnie jest dostępnych wiele modeli wyciągarek, które posiadają świetne parametry i mogą pełnić dobrze swoją funkcję w przypadku standardowego użytkowania. Wybierając wyciągarkę należy zwrócić uwagę na sposób jej montażu oraz obsługi. Jeśli zazwyczaj podróżujemy samochodem sami i będziemy musieli obsługiwać urządzenie bez pomocy drugiej osoby, dobrym rozwiązaniem będą wyciągarki ręczne i elektryczne. Z kolei urządzenia mechaniczne i hydrauliczne są trudniejsze w montażu i ciężkie, jednak ich niewątpliwymi zaletami jest duża moc i trwałość. Wyciągarki nie należą do tanich urządzeń, dlatego w przypadku uszkodzeń warto oddać je do serwisu, który prowadzi ich naprawę. Aby uzyskać gwarancję bezawaryjności, warto co jakiś czas wykonywać także przegląd wyciągarek.


  Zajmujemy się kompleksową naprawą wyciągarek elektrycznych. W tym celu prosimy o dostarczanie wymontowanych z samochodu urządzeń. Wykonujemy w trakcie przeglądu czyszczenie, sprawdzamy stan silnika, nóżki i przekładni. Jeśli wyciągarka wymaga naprawy, przeprowadzamy diagnostykę i dokonujemy wymiany uszkodzonych części. Naprawione wyciągarki przechodzą test sprawności na stanowiskach diagnostycznych.

  naprawa, regeneracja rozruszników
  ROZRUSZNIKI
  czytaj więcej
  naprawa, regeneracja alternatorów
  ALTERNATORY
  czytaj więcej
  naprawa, regeneracja wyciągarek
  WYCIĄGARKI
  czytaj więcej